صفحه اصلی  | ورود کارشناسان | ورود مشتریان | استخدام | تالار گفتمان | آموزش دوربین مدار بسته | لیست قیمت دوربین و دزدگیر اماکن | محصولات | ارتباط با ما | درباره ما

رزولوشن HD در سیستم های مدار بسته
keywords

 رزولوشن HD در سیستم های مدار بسته

رزولوشن hd,1080p,dvr,

 ارسال کننده : پارتیران

 تاریخ ارسال : سه‌شنبه 23 تیر 1394 - 4:02:44 PM

 رزولوشن HD در سیستم های مدار بسته

 
  رزولوشن HD به چه معناست؟
HD استاندارد ثابتی از روزولوشن نیست. انواع متفاوتی از استاندارد HD وجود دارد. مهمترین آنها این سه استاندارد هستند:
720p:برای شما رزولوشنی تا 1280x720 پیکسل ایجاد می کند. (حدود 1مگا پیکسل)
1080p:برای شما رزولوشنی تا 1920x1080 پیکسل ایجاد می کند. (2 مگا پیکسل)
1440p:برای شما رزولوشنی تا 2560x1440 پیکسل ایجاد می کند. (3.6 مگا پیکسل)

مدهای 1080P و بالاتر را معمولا با نام فول اچ دی (Full HD) می شناسند. معمولا زمانی که از دوربین های مداربسته HD صحبت می کنند منظور دوربین های 1مگا پیکسلی است.
دوربین مداربسته HD چه نوع دوربینی است؟
دوربین مداربسته با روزلوشن HD عموما دوربین های دیجیتال تحت شبکههستند. این دوربین ها امکان دسترسی به روزولشن های تصویر بسیار بالا را برای شما فراهم می کنند. از نظر تئوری دوربین های دیجیتال هیچ محدودیتی برای روزولشن تصویر ندارند. اما به صورت عمومی این دوربین ها تا روزلوشن 10مگا پیکسل تولید می شوند و در ایران دسترسی به این دوربین ها تا روزولشن 5مگاپیکسل به راحتی امکان پذیر است.
طبیعتا قیمت دوربین ها مداربسته شبکه نسبت به دوربین های مداربسته انالوگ به مراتب بالاتر است. به همین دلیل دوربین های انالوگ همچنان از محبوبیت خود در ایران برخوردارند.
آیا دوربین مداربسته آنالوگ HD هم وجود دارد؟
سیستم های انالوگمتعارف اطلاعات را از طریق استاندارد PAL انتقال می دهند و حداکثر روزولشن قابل دسترسی آنها 720x576 است. از این رو دوربین های انالوگ نمی توانند به کیفیت HD دسترسی داشته باشند. البته سیستم های انالوگبا خارج شدن از استاندارد تلویزیونی سیستم جدیدی به نام HD-SDI را ایجاد کرده اند. دراین سیستم جدید آنالوگ امکان دسترسی به کیفیت تا 2مگا پیکسل برای دوربین ها به وجود می آید، اما با توجه به محدودیت ها و معایب این سیستم نسبت به سیستم مداربسته شبکه، استفاده از آن زیاد رایج نیست.
آیا دوربین شبکه غیر HD هم داریم؟
بله. حداقل کیفیت تصویر دوربین های شبکه روزولشن VGAبا رزولوشن 640x480 است. البته بعد از VGA همه دوربین های شبکه کیفیتی بالاتر از HD دارند.

اگر مطالب آموزشی فوق مفید بود بر روی 1+ کلیک نمایید:(باید قبلا در اکانت گوگل و یا GMAIL خود وارد شده باشید)