صفحه اصلی  | ورود کارشناسان | ورود مشتریان | استخدام | تالار گفتمان | آموزش دوربین مدار بسته | لیست قیمت دوربین و دزدگیر اماکن | محصولات | ارتباط با ما | درباره ما

رشد آنالوگ در مقايسه با IP
keywords

 رشد آنالوگ در مقايسه با IP

دوربين آنالوگ,احياي دوربين,کيفيت HD,دوربين HD,دوربين مدار بسته با کيفيت,تحت شبکه,دوربين مداربسته

 ارسال کننده : پارتيران

 تاریخ ارسال : پنج‌شنبه 1 خرداد 1393 - 2:17:59 PM

 رشد آنالوگ در مقايسه با IP

 
  درحالي که سيستم هاي نظارت تصويري تحت شبکه به عنوان روش اصلي ارائه تصاوير با کيفيت بالا در حال گسترش هستند، سيستم هاي مانيتورينگ آنالوگ که سيگنال ها را از طريق کابل هاي کواکسيال انتقال مي دهند نيز پابرجا باقيمانده اند و اين به واسطه بهره مندي از راه حل هاي ارائه تصاويرHD از طريق کابل کواکسيال است.

عليرغم آنکه سيستم هاي IP درحال گسترش هستند اما همچنان 60 درصد از بازار جهاني سيستم هاي نظارت تصويري توسط سيستم هاي آنالوگ پوشش داده مي شود . علاوه براين نياز به افزايش کيفيت تصويربا استفاده از کابل کواکسيال همچنان قوي است، به همين دليل و به منظور دسترسي به کيفيت تصويربالاتر ايده هاي جديدي در دنياي آنالوگ مطرح شده است .

يکي از اين راه حل هاي ارائه شده کيفيت تصوير HD از طريق کابل کواکسيال است که شامل تکنولوژي هايي چونHD-SDI،HDCCTV،HDCVI و 800TVL است.

در ميان تمام اين گزينه ها و تکنولوژي هاي ارائه شده ، کيفيت تصوير800TVL HD مطرح ترين و محبوب ترين گزينه است .تامين کنندگان چيپ ست هاي تايواني ، کره اي وچيني همه درحال رقابت با يکديگر براي ارائه چنين کيفيت تصويري هستند چرا که فرصت هاي زيادي دربازار براي آنان وجود دارد.

دراين مقاله به بررسي آخرين تکنولوژي هاي ارائه شده در دنياي آنالوگ مي پردازيم که توانسته اند تغييرات چشمگيري در گسترش آن ايجاد کنند.تکنولوژي 960H: سنسورهاي با پردازشگرهاي ديجيتال EFFIO تصاويري نزديک به کيفيت HDرا توليد ميکنند.

شرکت سوني با ادغام پردازشگر حرفه اي Effio و سنسورهاي قديمي CCD خود رزولوشن تصوير را تا 960H ارتقا داد .تصاويري که توسط اين رزولوشن نمايش داده مي شوند نه تنها HD هستند بلکه نسبت سيگنال به نويزو تفکيک رنگ آنها نيز بالاست.

پردازشگرهاي ديجيتال DSP با سنسورهاي تصوير480K/570K هر دو سيستم NTSC/PAL سازگار هستند. هنگاميکه با سنسورهاي CCD WDR ادغام مي شوند در مقايسه با دوربين هاي قديمي ، اين دوربين ها قادر هستند تصاوير شفاف تري در شرايط با نور بسيار بالا و نور پس زمينه توليد کنند.

ترکيب سنسورهاي CCD و پردازشگر هاي Effio قادر به توليد 650TVL به صورت افقي و حتي در برخي موارد 700TVL است . تصاوير ايجاد شده توسط اين سيستم اشباع رنگ و روشنايي را درمقايسه با دوربين هاي گذشته افزايش داده است همچنين قابليت هاي کاهش نويز سه بعدي و دو بعدي درون ساخته در پردازشگرEffio نيز نويز تصاوير را در محيط هاي کم نور کاهش و شفافيت را افزايش مي دهد.حتي در مواقعي که اشيا در حال حرکت کردن نيز هستند شفافيت تصوير بالاست .

در اين سيستم بدون نياز به تغيير سيستم کابل ها ، کيفيت تصوير با رزولوشن بالا به دست مي آيد.

اين تکنولوژي راهي براي احياي سيستم نظارت تصويري آنالوگ گشود و دوباره رويکرد بازار به آن بازگشت .تکنولوژي HD-CVI: ارتقاي آنالوگ با ادغام ISP و CMOS

اين تکنولوژي ارائه شده توسط شرکت Dahua بوده و مخففHigh –Definition composite video interfav=ce است که با ادغام سنسورهاي CMOS وISP تغييري در تکنولوژي آنالوگ ايجاد کرده است.

پايه اصلي اين تکنولوژي انتقال تصاوير با کيفيت HD از طريق کابل کواکسيال است که رزولوشن تصاوير را افزايش و تصاويري با کيفيت HD و اسکن پيشرفته ارائه مي دهد.

HD-CVI از روش انتقال تصوير نقطه به نقطه کابل هاي کواکسيال استفاده مي کند تا تصاوير آنالوگ مگاپيکسلي فشرده نشده را ايجاد کند بدون اينکه تاخيري در اين انتقال وجود داشته باشد و کيفيت تصوير کاهش پيدا کند.اين راه حل مي تواند تصاوير با کيفيت HD را ازطريق کابل کواکسيال تا 500 متر انتقال دهد درنتيجه علاوه بر ارائه تصاوير با کيفيت HD محدوديت فاصله قديمي را نيزازبين برداشته است.

مزيت ديگري که توسط اين تکنولوژي وارد دنياي آنالوگ شده است ، همسان کردن سيگنال هاي صدا و کنترل سيگنال ها ي زنده است.

يکي از بزرگ ترين نقاط قوت HD-CVI عدم نياز به ساختار هاي کابل کشي موجود است درحالي که تصاوير با کيفيت بالاي HD ارائه مي شوند و اين امر براي کاربران نقطه قوت بالايي محسوب مي شود.همچنين مقاومت به نويز در اين سيستم انتقال تصاوير با کيفيت بالا را سهل تر کرده است .

اکنون HD-CVI آخرين تحول بزرگ در دنياي آنالوگ است که گويا در رقابت با محصولات تحت شبکه بتواند بازار را دوباره دردست خود گرفته و رقيب IP دربازار قرار بگيرد.CCHDTV:افزايش کيفيت جريان تصوير از طريق يک کابل

شرکت Ite Tech براي اولين بار اين تکنولوژي را معرفي و به بازار عرضه کرد.

اين سيستم نيز تصاوير HD را ازطريق کابل هاي کواکسيال ، جفت هاي دو تايي و حتي از طريق هوا انتقال مي دهد و تصاويربا رزولوشن 1080P در 30 فريم يا  60 فريم نيز تنها از طريق يک کابل 3C2V/5C2V منتقل مي شوند و حداکثر فاصله انتقال 500 متر است بدون اينکه نيازي به repeater باشد.

تکنولوژي CCHDTV از تکنولوژي DTV که در انتقال صدا و تصوير بسيار قوي است استفاده مي کند . اين تکنولژي مشکلات پهناي باند را به هنگام انتقال تصاوير HD برطرف مي کند همچنين مسائل موجود درذخيره سازي را نيز در راستاي همين موضوع برطرف مي کند.

اين تکنولوژي براي آن دسته از افرادي که درثبات سيستم هاي تحت شبکه مشکلي دارند مناسب است

800TVL: ترکيب CMOS و DSPS براي ارتقاي تصوير

برخي از توليد کنندگان سيستم هاي نظارت تصويري از ترکيب سنسورهاي CMOS با کيفيت بالا و DSP براي ايجاد رزولوشن هي 700 تا 1000TVL استفاده کرده اند. اين امربه مراتب جديدترين و يکي از محبوب ترين راه حل هاي ارتقاي تصوير در آنالوگ است . سنسورهاي CMOS مي توانند از نوعAPTINA،PIXELPLUS و Omnivision وSonyگرفته شوند از طرف ديگر Sonix technology و Nextxhip نيز پردازشگرهاي ديجيتال توليد مي کنند که مي توانند به اين هدف دست پيدا کنند.

استفاده از سنسورهاي 1.3 مگاپيکسلي CMOS و پردازشگرها بايکديگر رزلولوشن تصوير را تا 800TVL افزايش داده است ، همچنين قابليت Sense-up را درشب افزايش مي دهد اين تکنولوژي نزديک به 100 درصد رنگ را نگه داشته و تصاوير 720P تا 60 فريم را توليد مي کند.

طراحي ، توليد و استفاده از اين تکنولوژي ها ، توانسته است تغييرات بزرگي در دنياي آنالوگ ايجاد کند و موجب پيشرفت آن درمقايسه با IP شود درپي آن بازار آنالوگ قدرت زيادي گرفته درحالي که قابليت ها و آپشن هاي زيادي به سيستم آن اضافه شده است.

اگر مطالب آموزشی فوق مفید بود بر روی 1+ کلیک نمایید:(باید قبلا در اکانت گوگل و یا GMAIL خود وارد شده باشید)